Wprawe opracowania harmonogramu 7936epep

Zadedykowałeś termin, ubrałeś trud, zaryzykowałeś reputację i wpompowałeś pieniądze w własne konsorcjum - aktualnie nadeszła pora na Odkrywcy Mocy jednoczenie plonów: niepodzielnych dochodów z inwestycji. Bez przerwy zadawaj sobie pytanie: czego może mnie przyuczyć ten ambaras albo ta sytuacja? Nie marnuj popełnionych błędów. Niepowodzenia to nie klęska, to informacja zwrotna. To dane - oznajmił Bill Gates. Uzbieraj pokłosie własnych słabości Nikt nie popełnił więcej błędów ode mnie - wyznał Ingvar Kamprad, założyciel Ike-I, gdy udzielał nam dialogu. Sam mówi o sobie jak o chłopczynie z farmy z borealnej Szwecji, który zbudował meblowego wielkoluda proponującego produkty po ulgowych cenach i pozostał przykładowym z dziesięciu najbogatszych ludzi we wszystkich państwach. Podobnie jak Schwab i całego szeregu innych powszechnie znanych przedsiębiorców Kamprad ma dysleksję i zważa, iż wyzwania, jakim musiał stawić czoła, zrobiły z niego bardziej asertywnego dowódcę. Większość ludzi postrzega zaburzenia w uczeniu się jako ulotność albo ułomność. Tymczasem dla wielkich prowadzących przypadłości stanowią zarzewie rozwagi.

Kierownicy wykorzystują każdą Odkrywcy Mocy odrobinę własnej wyjątkowości - wszystko co wyśmienite, niewłaściwe i brzydkie -aby ziścić zamierzenia. Kamprad jest namówiony, iż dzięki zmaganiom stał się przenikliwszy i bardziej oddany misji, ażeby kreować rzeczy łatwiejszymi i dostępnymi dla średnich ludzi. Przezwyciężanie tego, w czym inni widzą nietrwałość i zapożyczanie z tego siły, to sztukę godna zbierania rezultatów. Chodzi tutaj o to, że bez przerwy trzeba studiować od innych ludzi, aby odnawiać to, co niedomaga. Wykonuje zawód dla mnie 100 000 osób, bowiem popełniłem tyle błędów -zażartował Kamprad, a później doliczył kompletnie poważnie: Zadaniem każdego śmiertelnika jest optymalizowanie życia poprzez doskonalenie siebie w fabrykowanej profesji. Poważanie zasług i ponoszenie odpowiedzialności Nie ma konieczności mieć tytułu, żeby stać się liderem, musisz być po prostu poważny - wyłuszczył Kamprad. Kiedy coś idzie nie tak, każdy próbuje obwiniać kolejnego. To nie moja wina -mówił Kamprad z oskarżycielskim Odkrywcy Mocy objawem twarzy, uwypuklając na wyobrażonych ludzi po własnych obu stronach. Jak najbardziej z tego powodu jedna osoba musi doznawać odpowiedzialność. Zadaniem lidera jest uznawanie zasług i poczuwanie się do odpowiedzialności. Pod żadnym pozorem o czynieniu żalów i wymówkach. Kiedy wszystko idzie doskonale, zasługi wypada przypisać ludziom, którzy się przyczynili. Przeciwnie zaś za niepowodzenia przystaje prowadzący.

To on podejmuje dokuczliwe decyzje, mobilizuje zespół i skłania wszystkich, ażeby byli na etacie na rzecz kolektywnego zamysłu. Umiejętność wywołania poczucia zbiorowego celu i aury zobligowania to newralgiczny miernik sprawności kierownicy. Oliver Wendell Holmes zanotował razu jednego, iż istnieją trzy typy ludzi. Mamy pierwszą, małą brygadę jednostek, przypuszczalnie ustanawiającą 5% ludzkości, która inicjuje wydarzenia. Druga, zdarzenia drużyna, licząca od 10% do 15% ludności, wypatruje wydarzenia. A trzecia, monumentalna spora część, bo któreś 80%, nie wie, co się dzieje.

Pierwotny dowódca zalicza się do pierwszej drużyny ludzi. W zamian wyszukiwania wymówek robi awanse. Gdy podchodzi do działania, poprawia w sobie sztukę wydobywania ze zwykłych ludzi Odkrywcy Mocy nadzwyczajnych możliwości. Stałe postępowanie na działanie Podobno w najwyższym stopniu rozpoznawalną cechą kierownicy i najlepszego pracownika jest przenikliwe podejście na funkcjonowanie. Lider pozostaje w nieprzerwanym ruchu, jest pełen inicjatywy, dniami i nocami ma na myśli w kategoriach: zobacz co można jeszcze poczynić, by osiągnąć więcej lepszych skutków. Notabene ma świadomość, że spora część przedsięwzięć nie dyrda na wstępie albo chociażby po kilku pierwszych próbach. Julie Andrews mawiała: Dla mnie odnieść sukces, to upaść dziewiętnaście razy i przekuć w czyn przy dwudziestej próbie. Przywództwo to aktywność, a nie podejście. Polega na stałym doskonaleniu się. Przywództwo to twoje działania, a nie roszczenia, nadzieje, życzenia bądź zamiary. Gdy w każdej sytuacji kontynuujesz jak lider, to stajesz się nim poprzez swoje przeżycie.

Rozluźnij żywość

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *